مهار تورم و رشد تولید

کارگاه آموزشی مدیریت خوردگی در بیست و سومین نمایشگاه نفت تهران

در دومین روز از نمایشگاه نفت تهران؛

کارگاه آموزشی مدیریت خوردگی در بیست و سومین نمایشگاه نفت تهران

پژوهشگاه صنعت نفت در دومین روز از بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کارگاه آموزشی در زمینه مدیریت خوردگی برگزار خواهد کرد.

دکتر نشاطی، رییس پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت ضمن تایید مطلب فوق گفت: امسال یکی از پروژه‌های جامع این مجموعه در زمینه مدیریت خوردگی با شرکت ملی گاز است و امیدواریم که با تلاش محققان و کارشناسان این سازمان بتوانیم این پروژه را درسایر شرکت­ های زیر مجموعه پیاده‌سازی و اجرا کنیم.

وی در همین راستا تصریح کرد: از این رو کارگاه آموزشی با عنوان مدیریت خوردگی را در ایام نمایشگاه در نظر گرفته‌ایم که قرار است این دوره با مشارکت مدیرکل دارایی‌های فیزیکی وزارت نفت به صورت مشترک برگزار شود.

نشاطی به عمر زیاد تاسیسات نفتی در شرکت ملی نفت نیز اشاره کرد و گفت: اجرای طرح مدیریت خوردگی یکی از راهکار‌های کاهش حوادث محسوب می‌شود و اگر بتوانیم نظام مناسبی را در راستای بهبود عمر این تاسیسات اجرا کنیم میزان حوادث جانی، مالی و تحمیل هزینه‌‌های هنگفت به شرکت ملی نفت تا میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

ایشان با تاکید بر این‌که مدیریت خوردگی از سال‌ها قبل در شرکت‌های بزرگ دنیا اجرایی می‌شود، تصریح کرد: در ایران طرح تاکنون به مرحله اجرا نرسیده است و پژوهشگاه صنعت نفت از دو سال پیش کارگروهی در زمینه مدیریت خوردگی تشکیل داده و امیدواریم با تلاش همه دست‌اندرکاران این حوزه بتوانیم نظام بومی مدیریت خوردگی را پیاده سازی کنیم.

وی ادامه داد: نظام مدیریت خوردگی صنعت نفت در سال 93 از سوی وزیر محترم نفت ابلاغ شده است و بر اساس این ابلاغیه تمامی شرکت‌های زیر مجموعه ملزم به پیاده‌سازی آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support