EN

بدنبال خلق ارزش های فکری جدید هستیم

دکتر توفیقی در هم اندیشی با اندیشمندان محیط زیست و انرژی،

بدنبال خلق ارزش های فکری جدید هستیم

روز سه‌شنبه 13شهریور ماه، ششمین جلسه هم اندیشی پیرامون موضوعات مرتبط با پردیس انرژی و محیط زیست ، با حضور رییس پژوهشگاه، رئیس و جمعی از اندیشمندان و کارکنان این پردیس در مرکز همایش‌های بین‌المللی این مجموعه برگزار شد.

دکتر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، به فلسفه برگزاری جلسات هم‌اندیشی در پژوهشگاه اشاره کرد و گفت: سازمان‌ها همواره در معرض اتخاذ تصمیمات خرد و کلان می‌باشند؛ چرا که این تصمیمات است که می‌تواند مسیر حرکت سازمان‌ها را مشخص و افراد را به سمت اهداف معینی سوق دهد.

وی با تاکید بر این‌که نوع تصمیمات نقش اساسی در حرکت سازمان‌ها و تحقق اهداف دارند گفت: مهم‌ترین موضوع در نظر مدیران، ارتقاء کیفیت تصمیمات می‌باشد، بنابراین هرچه با کیفیت‌تری برای شرکت‌ها اتخاذ شوند، طبیعتا سازمان‌ها می‌توانند در مسیر بهتر و بهینه‌تری به سمت اهداف خود حرکت کنند.

ایشان به راه‌های مختلف ارتقاء کیفیت تصمیمات نیز اشاره کرد و افزود: قبل از هر گونه تصمیم‌گیری می‌بایست اطلاعات کافی را جمع‌آوری و جوانب مختلف آن را بررسی کرد و در تمام این مسیر باید سیستمی فکر کرد، از این رو یکی از را‌ه‌های ارتقاء کیفیت تصمیمات، بحث و گفتگو می‌باشد.

رئیس پژوهشگاه ادامه داد: گفتگو‌ها و طرح دیدگاه‌ها در زمینه مسایل راهبردی سازمان می‌تواند به تصمیم‌گیران کمک کند که در زمینه‌های مختلف تصمیمات سنجیده‌تری اتخاذ شود و همواره این نکته را باید مد نظر داشت همه افراد صاحب مسئولیت در همه شرایط در حال تصیمیم‌گیری می‌باشند از این رو باید به ارتقاء آن توجه کنند.

توفیقی بر همکاری همه جانبه کارکنان مجموعه در تصمیم‌گیری‌های مناسب تاکید کرد و گفت: این جلسات علاوه بر به اشتراک گذاشتن دیدگاه‌ها می‌تواند افکار مدیران و کارکنان را به یکدیگر نزدیک کند چراکه در سازمان‌ها شکاف فکری موجود بین صف و ستاد باعث مشکلات عدیده‌ای می‌شود.

وی در خاتمه تصریح کرد: این‌گونه جلسات می‌بایست به فرهنگ سازمانی تبدیل شود چرا که می‌توانند باعث خلق ارزش‌های فکری جدید در سازمان شوند.

گفتنی است در این هم‌اندیشی، اهم موضوعات چالشی سازمان نظیر ضرورت توسعه تعاملات واحد ارتباط با صنایع پژوهشگاه با دیگر بخش‌های صنعت، انتخاب روش مناسب پاسخگویی به ذینفعان، ارایه برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت، مشخص نمودن خط مشی پژوهشگاه و پردیس‌های سه‌گانه، جلوگیری از موازی کاری پردیس‌ها، ، نمایش توانمندی‌های پژوهشگاه در سایت این مرکز، جلوگیری از روند طولانی تایید پروژه‌ها و به کارگیری طولانی مدت نیرو‌های قرارداد کار معین مورد بحث و گفتگوی آزاد قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support