با هدف ارزیابی کمی و کیفی نمونه‌های سنگ و سیال هیدروکربنی؛

مطالعات ژئوشیمیایی در نواحی اکتشافی ایران، در برنامه کاری پردیس بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت قرار گرفت

پردیس بالادستی،مطالعات ژئوشیمیایی،پژوهشگاه صنعت نفت،

با هدف ارزیابی کمی و کیفی نمونه‌های سنگ و سیال هیدروکربنی؛

مطالعات ژئوشیمیایی در نواحی اکتشافی ایران، در برنامه کاری پردیس بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت قرار گرفت

پروژه “مطالعات ژئوشیمیایی نمونه‌های سنگ و سیال هیدروکربنی در نواحی اکتشافی ایران” با هدف بررسی نمونه‌های مورد مطالعه در دستور کار پژوهشگاه صنعت نفت قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، از اهداف کیفی و کمی این پروژه می‌توان به ارزیابی اولیه کمیت، کیفیت و بلوغ مواد آلی نمونه های مورد مطالعه و شناسایی بلوغ بر مبنای پارامترهای مختلف ژئوشیمیایی در نمونه های مورد نظر اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، نتایج و داده‌های بدست آمده از این پروژه شامل داده‌های راک اول، پتروگرافی آلی و بیومارکری است که برای مطالعه ژئوشیمیایی جامع در هر منطقه لازم و ضروری به حساب می‌آید.

این گزارش می ‎افزاید، ارایه بانک اطلاعاتی داده‌های ژئوشیمی جهت استفاده در مطالعات مدلسازی حوضه و چاه از مهمترین کاربردهای این پروژه محسوب می‌شود.

همچنین انجام پیرولیز راک اول بمنظور تعیین کیفیت، کمیت و توان هیدروکربن زایی ماده آلی، انجام تخلیص کروژن به منظور اندازه‎ گیری پارامترهای مختلف پختگی ماده آلی مانند انعکاس ویترینیت، شاخص دگرسانی حرارتی و شاخص رنگی کُنودونت از جمله روش ‎ها و تکنیک های مورد استفاده در این پروژه می‎باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support