EN

با هدف توسعه و بومی‌سازی فناوری‌های مورد نیاز صنعت؛

مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ایرانول نشست مشترک برگزار کردند

دکتر کلانتری اصل،ایرانول،پژوهشگاه صنعت نفت

با هدف توسعه و بومی‌سازی فناوری‌های مورد نیاز صنعت؛

مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ایرانول نشست مشترک برگزار کردند

مدیران دو مجموعه شرکت نفت ایرانول و پژوهشگاه صنعت نفت با هدف توسعه همکاری‌ها نشست مشترکی را در این مجموعه برگزار کردند.

دکتر کلانتری اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، در این نشست به همکاری طرفین اشاره کرد و گفت: امیدواریم با تدابیری که پژوهشگاه صنعت نفت می‌اندیشد و حمایت‌هایی که از سوی صنعت به خصوص شرکت نفت ایرانول صورت می‌پذیرد بتوانیم حرکتی را آغاز نماییم که برای کشور منفعت خوبی را به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با حضور محققان و متخصصان شایسته در کشور می‌توان اذعان کرد که توانایی انجام بسیاری از کار‌ها در کشور وجود دارد که اجرایی شدن تمامی آن‌ها نیاز به یک برنامه‌ریزی مدون و مناسب دارد.

ایشان به ظرفیت‌های موجود در پژوهشگاه صنعت نفت اشاره کرد و گفت: این مجموعه از پژوهشکده‌های متعددی برخوردار است و  هر یک از این پژوهشکده‌ها ماموریت دارند که چندین محصول مشخص و معین را تولید کنند، از این رو این سازمان آمادگی دارد تا برای توسعه فعالیت‌های خود با بخش خصوصی، دانشگاه‌ها و مراکز دانش بنیان همکاری نماید.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت ضمن اشاره به همکاری دوجانبه پژوهشگاه و شرکت ایرانول، تصریح کرد: پژوهشگاه صنعت نفت قادر است در حوزه روغن گروهی را برای توسعه فعالیت‌های این حوزه در نظر گیرد چرا که با عملیاتی شدن فعالیت‌های این حوزه می‌توان ارزش افزوده بسیاری را برای کشور ایجاد کرد.

وی با تاکید بر این‌که پژوهشگاه صنعت نفت به دنبال فعالیت‌های تکراری در حوزه پژوهش نمی‌باشد، افزود: این مجموعه به دنبال آن است که فعالیت‌های خود را با بخش خصوصی و غیرحاکمیتی گسترش بخشد از این رو شرکت‌های دانش بنیان بزرگ و صاحب ایده می‌توانند به عنوان همکار این مجموعه در نظر گرفته شوند.

گفتنی است قرار است پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ایرانول با هدف ارتقاء گرید روغن‌های پایه 2 و3 و تولید افزودنی‌های مورد نیاز صنعت همکاری‌های خود را گسترش بخشند.

خاطر نشان می‌شود این دو مجموعه در بیست و ششمین نمایشگاه نفت تهران با هدف تولید انواع روانکار‌های صنعتی، موتوری و محصولات وابسته و همچنین رفع نیازهای فناورانه شرکت ایرانول تفاهم‌‌نامه همکاری منعقد کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support