EN

از پايلوت پژوهشي سبك‌سازي نفت خام فوق سنگين در پژوهشگاه صنعت نفت رونمايي شد

مهندس عبدالله عذاری اهوازی،اروندان،پژوهشگاه صنعت نفت

با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان؛

از پايلوت پژوهشي سبك‌سازي نفت خام فوق سنگين در پژوهشگاه صنعت نفت رونمايي شد

مهندس عبدالله عذاری اهوازی، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان در حاشيه مراسم رونمايي از پایلوت پژوهشی ” سبک سازی نفت خام فوق سنگین ” كه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، گفت: بسيار خرسندم از اين‌كه شاهد افتتاح اولين پروژه سبك‌سازي نفت سنگين در كشور مي‌باشم و خوشبختانه شركت نفت و گاز اروندان با همكاري پژوهشگاه صنعت نفت توانستند به عنوان اولين شركت‌هاي نفتي زير مجموعه وزارت نفت به اين امر مهم توجه كنند و اقدامات موثري را رقم بزنند.

وی با بيان اين‌كه اين پروژه پژوهشي از دو سال قبل تعريف شده است، تصريح كرد: خوشبختانه در یک سال اخیر با همكاري طرفين توانستیم این پروژه پژوهشی را با سرعت بیشتری هدايت كنيم و هم‌ اكنون به مرحله پایلوت ابتدایی این پروژه دسترسی پیدا کرده‌ايم و همچنین توانستیم با اجراي اين پروژه درجه API نفت را افزايش دهيم كه اين امر مي‌تواند به افزايش صادرات كمك بسياري كند.

مديرعامل شركت نفت و گاز اروندان با بيان اينكه اين پروژه مي‌تواند باعث افزايش توليد از ميادين نفت سنگين نيز شود، تصريح كرد:  متاسفانه در حال حاضر به دليل مشكلات موجود و افت فشار نمي‌توانيم نفت سنگين را به خوبي توليد و يا صادر كنيم ولي هم‌اكنون با اجرايي شدن اين روش مي‌توانيم شاهد افزايش توليد در كارخانه‌جات توليد نفت باشيم.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان به مزیت اين پايلوت نيز اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با استفاده از این پروژه علاوه بر افزايش درجه API ، ميزان H2S نيز به طور قابل توجه‌ای کاهش داده می‎شود و همین امر باعث شده است به اهداف از پیش تعیین شده در اين پروژه دست يابيم.

ایشان بر همکاری های مختلف میان دو شرکت تاکید کرد و گفت: شرکت نفت و گاز اروندان در زمینه های مختلفی نظیر مخازن، مطالعه میادین مشترك، چاه ها و همچنین تاسیسات سطح‌الارضي طرح های مختلفی را با پژوهشگاه صنعت نفت دنبال می‎کند و امیدوار هستیم با کمک این مرکز بتوانیم شاهد ارتقاء فناوری و دانش بنیان کردن شرکت های نفتی باشیم.

گفتني است روز پنجشنبه 10 شهریورماه،  مراسم رونمايي از پايلوت پژوهشي سبك‌سازي نفت خام فوق سنگين با حضور مديران پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت و گاز اروندان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support