از پایلوت پژوهشی سبک‌سازی نفت خام فوق سنگین در پژوهشگاه صنعت نفت رونمایی شد

مهندس عبدالله عذاری اهوازی،اروندان،پژوهشگاه صنعت نفت

با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان؛

از پایلوت پژوهشی سبک‌سازی نفت خام فوق سنگین در پژوهشگاه صنعت نفت رونمایی شد

مهندس عبدالله عذاری اهوازی، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان در حاشیه مراسم رونمایی از پایلوت پژوهشی ” سبک سازی نفت خام فوق سنگین ” که در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، گفت: بسیار خرسندم از این‌که شاهد افتتاح اولین پروژه سبک‌سازی نفت سنگین در کشور می‌باشم و خوشبختانه شرکت نفت و گاز اروندان با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت توانستند به عنوان اولین شرکت‌های نفتی زیر مجموعه وزارت نفت به این امر مهم توجه کنند و اقدامات موثری را رقم بزنند.

وی با بیان این‌که این پروژه پژوهشی از دو سال قبل تعریف شده است، تصریح کرد: خوشبختانه در یک سال اخیر با همکاری طرفین توانستیم این پروژه پژوهشی را با سرعت بیشتری هدایت کنیم و هم‌ اکنون به مرحله پایلوت ابتدایی این پروژه دسترسی پیدا کرده‌ایم و همچنین توانستیم با اجرای این پروژه درجه API نفت را افزایش دهیم که این امر می‌تواند به افزایش صادرات کمک بسیاری کند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان با بیان اینکه این پروژه می‌تواند باعث افزایش تولید از میادین نفت سنگین نیز شود، تصریح کرد:  متاسفانه در حال حاضر به دلیل مشکلات موجود و افت فشار نمی‌توانیم نفت سنگین را به خوبی تولید و یا صادر کنیم ولی هم‌اکنون با اجرایی شدن این روش می‌توانیم شاهد افزایش تولید در کارخانه‌جات تولید نفت باشیم.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان به مزیت این پایلوت نیز اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با استفاده از این پروژه علاوه بر افزایش درجه API ، میزان H2S نیز به طور قابل توجه‌ای کاهش داده می‎شود و همین امر باعث شده است به اهداف از پیش تعیین شده در این پروژه دست یابیم.

ایشان بر همکاری های مختلف میان دو شرکت تاکید کرد و گفت: شرکت نفت و گاز اروندان در زمینه های مختلفی نظیر مخازن، مطالعه میادین مشترک، چاه ها و همچنین تاسیسات سطح‌الارضی طرح های مختلفی را با پژوهشگاه صنعت نفت دنبال می‎کند و امیدوار هستیم با کمک این مرکز بتوانیم شاهد ارتقاء فناوری و دانش بنیان کردن شرکت های نفتی باشیم.

گفتنی است روز پنجشنبه 10 شهریورماه،  مراسم رونمایی از پایلوت پژوهشی سبک‌سازی نفت خام فوق سنگین با حضور مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت و گاز اروندان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support