EN

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت های دانش بنیان نعمتی بزرگ برای شرکت های نفتی هستند

مهندس عبدالله عذاری اهوازی،دکتر کلانتری،پژوهشگاه صنعت نفت

مدیرعامل شرکت نفت و گاز  اروندان در حاشیه رونمایی از پایلوت پژوهشی سبک سازی نفت خام فوق سنگین:

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت های دانش بنیان نعمتی بزرگ برای شرکت های نفتی هستند

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، روز پنج شنبه 10 شهریورماه نشست مشترکی میان شرکت نفت و گاز اروندان و پژوهشگاه صنعت نفت با هدف رونمایی از طرح پایلوت سبک سازی نفت فوق سنگین با حضور مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و با حضور جمعی از مدیران و روسای شرکت نفت و گاز اروندان و این پژوهشگاه در سالن جلسات پژوهشگاه صنعت نفت در تهران برگزار شد.

به نقل از شرکت نفت و گاز اروندان، در این نشست مهندس عبدالله عذاری اهوازی با اشاره به اینکه این شرکت یکی از بزرگترین میادین مشترک نفتی خاورمیانه را با کشور همسایه در اختیار دارد افزود: افزایش تولید و استخراج نفت از میدان های مشترک نفتی از مهمترین سیاست های حائز اهمیت وزارت نفت, شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز اروندان است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان در ادامه اظهار داشت: باید با اتخاذ تصمیمات کارآمد و قابل اجرا و همچنین با توجه به تحریم های ظالمانه غرب علیه کشورمان از ظرفیت و پتانسیل های موجود در داخل بیش از پیش استفاده کرده و بهینه سازی هزینه های تولید و بهره برداری سریع تر از میدان های نفتی مشترک و سایر میدان های حوزه غرب کارون از جمله اقداماتی است که مورد اهتمام ما در این شرکت قرار دارد.

وی تصریح کرد: بنده اعتقاد دارم پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان ها و شرکت های علمی و دانش بنیان صنعت نفت نعمتی بزرگ و بال های توانمند شرکت های نفتی هستند و این مجموعه ها می توانند با بررسی دقیق پژوهش ها و به نتیجه رساندن تحقیقات و با دستیابی به نتایج مطلوب به افزایش تولید از میادین حوزه غرب کارون کمک فراوانی در تولید ایده آل به شرکت نفت و گاز اروندان کنند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان در پایان گفت: امیدواریم با انتخاب یک سرمایه گذار خوب این طرح پژوهشی هر چه سریعتر منجر به ساخت و استفاده میدانی شود تا نقش کلیدی این پروژه مهم که سبک سازی نفت کشور را به همراه خواهد داشت رقم بخورد و ما در شرکت نفت و گاز اروندان در این خصوص حمایت همه جانبه خود را برای پیشبرد اهداف عالی نظام  که صرفه اقتصادی و تولید با کیفیت دارد اعلام می کنیم.

گفتنی است دستیابی به دانش فنی سبک سازی نفت سنگین، توسط پژوهشگران صنعت نفت کشورمان گام بلندی در راستای افزایش ارزش افزوده این ماده طبیعی است و باعث ارزآوری و صرفه اقتصادی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support