با دانش بومی و تلاش جهادی پژوهشگران پژوهشگاه صنعت نفت پودر زئوليت 13X جایگزین نمونه‌های خارجی شد

زئولیت،تست پایلوت،پژوهشگاه صنعت نفت

با دانش بومی و تلاش جهادی پژوهشگران پژوهشگاه صنعت نفت؛

پودر زئوليت 13X جایگزین نمونه‌های خارجی شد

پودر زئوليت 13X توسط محققان پژوهشگاه صنعت نفت و با حمايت شركت ملي گاز ايران، توليد، بومي‌سازي و جايگزين نمونه‌هاي خارجي شد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، زئوليت 13X يك ماده موثر مهم در صنعت نفت و گاز به حساب مي‌آيد كه پيش از اين وارداتی بود و هم اکنون با تلاش محققان پژوهشگاه صنعت نفت در زمان يك‌سال دانش فني اين محصول بومي‌سازي و در داخل کشور، اين محصول ارزشمند، توليد شده است.

بر اساس اين گزارش ماده موثر زئوليت 13X در صنعت نفت و گاز به عنوان كاتاليست و جدا‌سازِ جاذبِ مواد كاربرد دارد و ساليانه هزار تن به اين ماده موثر در كشور نياز است كه در حال حاضر اين ماده از كشور‌هاي خارجي وارد مي‌شود.

اين گزارش مي‌افزايد مراحل تست پايلوتي اين محصول انجام شده است و شركت صنايع شيميايي بهداش قرار است تحت ليسانس پژوهشگاه صنعت نفت تجاري‌سازي آن را انجام دهد تا در نهايت بتوان به توليد انبوه اين محصول در كشور دست يافت.

گفتني است جلوگيري از خروج ارز، قطع وابستگي به واردات پودر زئوليت 13X و كنترل ساختار اين ماده توليدي مطابق با نياز واحد عملياتي را مي‌توان از مزاياي توليد اين محصول برشمرد.

One Response

  1. سلام
    خواستن توانستن است. با اتکا به دانش بومی موفق هستیم ان شاءالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین پست ها:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support