EN

با دانش بومی و تلاش جهادی پژوهشگران پژوهشگاه صنعت نفت پودر زئولیت 13X جایگزین نمونه‌های خارجی شد

زئولیت،تست پایلوت،پژوهشگاه صنعت نفت

با دانش بومی و تلاش جهادی پژوهشگران پژوهشگاه صنعت نفت؛

پودر زئولیت 13X جایگزین نمونه‌های خارجی شد

پودر زئولیت 13X توسط محققان پژوهشگاه صنعت نفت و با حمایت شرکت ملی گاز ایران، تولید، بومی‌سازی و جایگزین نمونه‌های خارجی شد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، زئولیت 13X یک ماده موثر مهم در صنعت نفت و گاز به حساب می‌آید که پیش از این وارداتی بود و هم اکنون با تلاش محققان پژوهشگاه صنعت نفت در زمان یک‌سال دانش فنی این محصول بومی‌سازی و در داخل کشور، این محصول ارزشمند، تولید شده است.

بر اساس این گزارش ماده موثر زئولیت 13X در صنعت نفت و گاز به عنوان کاتالیست و جدا‌سازِ جاذبِ مواد کاربرد دارد و سالیانه هزار تن به این ماده موثر در کشور نیاز است که در حال حاضر این ماده از کشور‌های خارجی وارد می‌شود.

این گزارش می‌افزاید مراحل تست پایلوتی این محصول انجام شده است و شرکت صنایع شیمیایی بهداش قرار است تحت لیسانس پژوهشگاه صنعت نفت تجاری‌سازی آن را انجام دهد تا در نهایت بتوان به تولید انبوه این محصول در کشور دست یافت.

گفتنی است جلوگیری از خروج ارز، قطع وابستگی به واردات پودر زئولیت 13X و کنترل ساختار این ماده تولیدی مطابق با نیاز واحد عملیاتی را می‌توان از مزایای تولید این محصول برشمرد.

One Response

  1. سلام
    خواستن توانستن است. با اتکا به دانش بومی موفق هستیم ان شاءالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support