مهار تورم و رشد تولید

مهار تورم و رشد تولید

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروشیمی نوری تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

شرکت پتروشیمی نوری،دکتر عظیم کلانتری،پژوهشگاه صنعت نفت

در راستای تحول دیجیتال در صنعت نفت؛

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروشیمی نوری تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

تفاهم نامه هوشمندسازی و تحول دیجیتال میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروشیمی نوری با هدف توسعه همکاری های مشترک میان طرفین، روز یکشنبه 20 شهریورماه در پژوهشگاه صنعت نفت به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، این تفاهم نامه در راستای اهداف کل زنجیره ارزش و سند جهت گیری های کلان و سیاست های پژوهشی فناوری و تجاری سازی وزارت نفت میان طرفین منعقد شده است.

براساس سیاست ها و اهداف وزارت نفت، دیجیتالی کردن و هوشمندسازی در صنعت نفت و گاز جزو اولویت‌های اساسی و ضروری به حساب می‌آید.

همچنین توسعه فناوری های نوظهور نظیر کلان داده ها، اینترنت اشیاء جهت ارتقای بهره وری در زنجیره ارزش بالادستی و پایین دستی نفت، گاز و پتروشیمی از اهداف سند جهت گیری‌های کلان وزارت نفت است.

بر همین اساس پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروشیمی نوری تفاهم نامه مشترکی را منعقد کردند که بهره‌گیری از ابزارهایی نظیر هوش مصنوعی، تجهیزات فناورانه و نظایر آن در جهت رشد سطح هوشمندی و دستیابی به هدف ایجاد دیجیتال همگام با تکنولوژی روز دنیا از مهم ترین موضوعات آن به حساب می‎آید.

براساس این گزارش تبیین الگویی مبتنی بر هوشمندسازی و تحول دیجیتال در صنایع نفت و پتروشیمی و همچنین بهره‌گیری از توانمندی های علمی، تخصصی و اجرایی طرفین از دیگر موضوعات این تفاهم نامه است.

این گزارش می افزاید، پیاده‌سازی پروژه های اولویت‌دار در شرکت های گروه صنایع نفت و پتروشیمی، شناسایی نیازهای مرتبط با هوشمندسازی و تحول دیجیتال و هماهنگی برگزاری دوره های تخصصی هوشمندسازی و تحول دیجیتال با مدرک معتبر و فرهنگ سازی تحول دیجیتال با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروشیمی نوری را باید به عنوان موضوعات این تفاهم نامه برشمرد.

گفتنی است مدت این تفاهم نامه 3 سال است و میان  دکتر عظیم کلانتری اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و مهندس تقی صانعی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری در پژوهشگاه صنعت نفت منعقد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support