EN

آماده سازی خوراک تصفیه هیدروژنی CSO در دستور کار پژوهشگاه صنعت نفت قرار گرفت

کک سوزنی، راکتور،پژوهشگاه صنعت نفت

در راستای اجرایی شدن طرح تولید کک سوزنی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند؛

آماده سازی خوراک تصفیه هیدروژنی CSO در دستور کار پژوهشگاه صنعت نفت قرار گرفت

پروژه ” آماده‌سازی خوراک تصفیه هیدروژنی CSO ” که متقاضی آن شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند است با هدف انجام مطالعات، تهیه مدارک مهندسی پایه و واگذاری حق بهره برداری از دانش فنی طرح تولید کک سوزنی در جلسه شورای پژوهشی پژوهشگاه صنعت نفت به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، هدف از انجام این پروژه بررسی و انجام مطالعاتی در زمینه تشکیل کک، رسوب ذرات جامد، انسداد و گرفتگی (Fouling) در راکتور‌هایی با خوراک CSO، ارائه پیشنهادها و راهکارهایی برای جلوگیری از گرفتگی ایجاد شده و ارزیابی پیشنهادات در سامانه راکتوری است.

همچنین از کاربردهای حاصل از این پروژه می‌توان به راهکارهایی نظیر استفاده از فیلتر در مسیر خوراک ورودی، استفاده از مواد متخلخل (Porous) غیرکاتالیستی (Guard) و مواد متخلخل کاتالیستی  (Grade) در شرایط عملیاتی اشاره کرد.

این گزارش می‎ افزاید، در این پروژه مشابه شرایط عملیاتی تست ‎های تصفیه هیدروژنی CSO، راهکارهای اشاره شده مورد ارزیابی قرار می ‎گیرند و در هر کدام میزان گرفتگی و انسداد در راکتور مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت راهکاری که در آن مدت وقوع گرفتگی بیشتر باشد انتخاب می ‎گردد و در طراحی فرآیند از آن راهکار و شرایط آن استفاده می‎ گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support