آماده سازی خوراک تصفیه هیدروژنی CSO در دستور کار پژوهشگاه صنعت نفت قرار گرفت

کک سوزنی، راکتور،پژوهشگاه صنعت نفت

در راستای اجرایی شدن طرح تولید کک سوزنی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند؛

آماده سازی خوراک تصفیه هیدروژنی CSO در دستور کار پژوهشگاه صنعت نفت قرار گرفت

پروژه ” آماده‌سازي خوراك تصفيه هيدروژني CSO ” که متقاضی آن شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند است با هدف انجام مطالعات، تهیه مدارک مهندسی پایه و واگذاری حق بهره برداری از دانش فنی طرح تولید کک سوزنی در جلسه شورای پژوهشی پژوهشگاه صنعت نفت به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، هدف از انجام اين پروژه بررسي و انجام مطالعاتي در زمينه تشكيل كك، رسوب ذرات جامد، انسداد و گرفتگي (Fouling) در راكتور‌هايي با خوراك CSO، ارائه پيشنهادها و راهكارهايي براي جلوگيري از گرفتگي ايجاد شده و ارزيابي پيشنهادات در سامانه راكتوري است.

همچنین از کاربردهای حاصل از این پروژه می‌توان به راهكارهايي نظیر استفاده از فيلتر در مسير خوراك ورودي، استفاده از مواد متخلخل (Porous) غيركاتاليستي (Guard) و مواد متخلخل کاتالیستی  (Grade) در شرايط عملياتي اشاره کرد.

این گزارش می‎ افزاید، در این پروژه مشابه شرایط عملیاتی تست ‎های تصفیه هیدروژنی CSO، راهکارهای اشاره شده مورد ارزیابی قرار می ‎گیرند و در هر کدام میزان گرفتگی و انسداد در راکتور مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت راهکاری که در آن مدت وقوع گرفتگی بیشتر باشد انتخاب می ‎گردد و در طراحی فرآیند از آن راهکار و شرایط آن استفاده می‎ گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین پست ها:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support