در نشست مشترک پژوهشگاه صنعت نفت و گروه صنعتی زر زمینه‌های همکاری در حوزه سیالات حفاری بررسی شد

دکتر عظیم کلانتری، گروه صنعتی زر، پژوهشگاه صنعت نفت

در نشست مشترک پژوهشگاه صنعت نفت و گروه صنعتی زر؛

زمینه‌های همکاری در حوزه سیالات حفاری بررسی شد

روز دوشنبه 11مهر ماه مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و گروه صنعتی زر با هدف توسعه همکاری‌ها، نشست مشترکی را برگزار کردند.

دکتر عظیم کلانتری اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در این جلسه پژوهشگاه را بزرگ‌ترین مجموعه تحقیقاتی کشور دانست و گفت: این مجموعه خدمات بسیار زیادی را به صنعت ارائه داده و همواره تلاش کرده است که خود را با نیاز‌های صنعت تطبیق دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون این مرکز پژوهشی بر توسعه فناوری‌های مورد نیاز صنعت تمرکز کرده است و علاوه بر اینکه در بسیاری از موارد به عنوان مجری، توسعه فناوری‌ها را به عهده دارد در بسیاری از بخش‌ها نیز از توانمندی‌ شرکت‌های نوپا و دانش بنیان نیز در زمینه رفع نیاز‌ها و چالش‌های صنعت نفت بهره‌مند می‌شود.

کلانتری با تاکید بر این‌که پژوهشگاه صنعت نفت به دنبال سرعت بخشیدن به توسعه فناوری‌ها در کشور است، افزود: محققان پژوهشگاه صنعت نفت همواره نیاز، بازار و فناوری در صنعت را به خوبی رصد می‌کنند و ارتباط مناسبی با بدنه صنعت نفت دارند از این رو می‌توانند شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که از توانمندی‌های بالایی برخوردار هستند را به خوبی حمایت کنند.

ایشان در همین راستا تصریح کرد: پژوهشگاه صنعت نفت به دنبال تولید محصول نمی‌باشد بلکه این مجموعه به دنبال توسعه فناوری‌ها است از این رو پژوهشگاه می‌تواند خدمات فناورانه مستمری را به شرکت‌های دیگر ارائه کند تا آن‌ شرکت‌ها مسئولیت تولید محصول را به خوبی انجام دهند.

گفتنی است در این نشست، زمینه‌هایِ همکاری‌های مشترک نیز مطرح شد که آموزش مباحث مربوط به سیالات حفاری، انواع نشاسته‌های مورد استفاده در صنعت حفاری، استاندارد‌ها و روش‌های ارزیابی آن‌ها برخی از این موارد است.

همچنین مشاوره و آموزش در زمینه تجهیز آزمایشگاه سیال حفاری، دستورالعمل‌ها، کالیبراسیون و تعمیر و نگهداری بهبود عملکرد و کیفیت نشاسته‌های تولیدی مورد استفاده در سیال حفاری را می‌توان از دیگر موضوعات همکاری مشترک طرفین برشمرد.

از سوی دیگر کمک به بازاریابی محصولات تولیدی و همچنین انجام طرح‌های مشترک در زمینه تولید محصولات سلولزی و پلیمری مورد نیاز صنعت حفاری از دیگر مواردی است که طرفین می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند.

خاطر نشان می‌شود در این جلسه دکتر امینی، عضو هیات مدیره و مالک گروه صنعتی زر به همراه هیات همراه نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support