بالندگی و تبلور «ما می‌توانیم» در پژوهشگاه به خوبی مشاهده می‌شود

دکتر عظیم کلانتری،مهندس نوشادی،پژوهشگاه صنعت نفت

مهندس نوشادی در بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت عنوان کرد:

بالندگی و تبلور «ما می‌توانیم» در پژوهشگاه به خوبی مشاهده می‌شود

مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با هدف توسعه تعاملات دو جانبه روز شنبه 16 مهر‌ماه نشست مشترک برگزار کردند.

دکتر عظیم کلانتری، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در این نشست به فعالیت‌های این مجموعه پژوهشی اشاره کرد و گفت: پژوهشگاه در حوزه‌های آموزش، خدمات آزمایشگاهی و همچنین خدمات پژوهشی و فناورانه نقش آفرینی می‌کند و با بسیاری از مجموعه‌های دیگر همکاری بسیار نزدیکی دارد.

وی با تاکید بر این‌که پژوهشگاه در بسیاری از زمینه‌ها نقش حاکمیتی و مرجعیت را بر عهده دارد، تصریح کرد: این سازمان پژوهشی هم‌اکنون در بخش استاندارد‌سازی نیز فعالیت می‌کند و تلاش می‌کند که در تدوین استاندارد‌های مد‌نظر کشور نقش بسزایی را ایفا نماید.

ایشان با تاکید بر این‌که پژوهشگاه از سه پردیس پژوهشی تشکیل شده است، تصریح کرد: تمام موضوعات اصلیِ مورد نیاز صنعت نفت را این سه پردیس به خوبی می‌توانند پوشش دهند و البته نباید فراموش کرد که پژوهشگاه صنعت نفت در اجرای بسیاری از پروژه‌ها با شرکت‌های دانش بنیان و بخش خصوصی نیز همکاری دارد.

کلانتری با بیان این‌که این مجموعه در تمام دوره‌ها تلاش کرده است که خود را با نیاز صنعت تطبیق دهد، افزود: همواره ماموریت اصلی پژوهشگاه صنعت نفت در راستای نیاز‌های کشور و با هدف توسعه فناوری‌های مورد نیاز صنعت بوده است از این رو این مجموعه در طول سال‌ها فعالیت خود محصولات و خدمات فناورانه‌ای را ارائه می‌کند که قابل واگذاری به شرکت‌های دیگر نیز است. بر همین اساس این سازمان همواره به دنبال رفع نیاز‌های جدید در صنعت نفت و توسعه فناوری است از این رو خود را رقیب دانشگاه‌ها و شرکت‌های دیگر نمی‌داند.

ایشان در ادامه تصریح کرد: امیدواریم با حمایتی که شرکت ملی نفت از این مجموعه دارد بتوانیم به خوبی نقش خود را در صنعت ایفا کنیم و با پارک‌های علم و فناوری، دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و خدماتی همکاری خوبی را رقم بزنیم.

وی به ماموریت پژوهشگاه در حوزه شبکه‌سازی نیز اشاره کرد و گفت: از سوی وزارت نفت برنامه‌هایی به پژوهشگاه صنعت نفت محول شده است که یکی از آن‌ها به موضوع شبکه‌سازی مرتبط می‌شود از این رو امیدواریم با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان  و همچنین مجموعه‌ای نظیر شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در آینده نزدیک بتوانیم خدمات مهندسی و تولیدی مناسبی را به سرانجام برسانیم.

رئیس پژوهشگاه ادامه داد: شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران یک شرکت توسعه‌ای است و به طور حتم این‌گونه مجموعه‌ها نگاه وسیع‌تری نسبت به شرکت‌هایی که نگاهشان به صورت روزمره‌ای است دارند از این‌رو این‌گونه نشست‌ها و همکاری‌ها می‌تواند برای صنعت بسیار مثمر ثمر واقع شود.

همچنین در ادامه، مهندس نوشادی، مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران به جایگاه پژوهشگاه صنعت نفت اشاره کرد و گفت: امروز بازدیدی از دستاوردهای پژوهشگاه صنعت نفت داشتیم که بالندگی و تبلور «ما می‌توانیم» را می‌توان در این مجموعه پژوهشی به خوبی مشاهده کرد.

وی ادامه داد: از گذشته تاکنون شرکت مهندسی توسعه و گاز ایران و همچنین شرکت ملی گاز ایران پروژه‌های متعددی را با پژوهشگاه صنعت نفت انجام داده‌اند و می‌توان حاصل این همکاری را در تولید محصولات مختلف، توسعه لایسنس و ساخت تجهیزات مشاهده کرد.

نوشادی با بیان این‌که در جلسه مشترک امروز، ظرفیت‌های جدیدی از سوی مدیران پژوهشگاه صنعت نفت ارائه شد، تصریح کرد: با توجه به مذاکراتی که در نشست مشترک میان طرفین برگزار شد، مقرر گردید این دو مجموعه در حوزه‌های مختلف زمینه‌های همکاری را شناسایی کنند و پروژه‌های مشترکی را تعریف نمایند.

ایشان ادامه داد: به طور حتم مجموعه ما می‌تواند در زمینه توسعه میادین گازی، بهینه‌سازی تاسیسات سطح‌الارضی و ساخت تجهیزات از توانمندی و پتانسیل محققان پژوهشگاه صنعت نفت بهره‌مند شود.

وی پژوهشگاه را طلایی‌ترین فرصت برای استفاده از ظرفیت‌های آن مجموعه در زمان تحریم‌ها برشمرد و گفت:  پژوهشگاه صنعت نفت می‌تواند در زمان تحریم نقش بسزایی را در صنعت عظیم نفت ایفا کند از این رو استفاده از دانش، تکنولوژی و فناوری موجود در این مجموعه را باید در برنامه کاری قرار دهیم.

گفتنی است این نشست تخصصی با حضور رئیس، معاونین و روسای پردیس‌های سه ‌گانه پژوهشگاه صنعت نفت و همچنین مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و هیات همراه در پژوهشگاه برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support