EN

هفدهمین نشست دانشی در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد

دکتر احمد فرمهینی،نشست دانشی،پژوهشگاه صنعت نفت

واحد اطلاعات علمی و مدیریت دانش پژوهشگاه صنعت نفت در راستای استقرار نظام جامع مدیریت دانش در پژوهشگاه صنعت نفت برنامه‌های متعددی را برای کسب دانش کارکنان کلیدی در دستور کار خود قرار داده است. در همین راستا هفدهمین نشست دانشی کارکنان کلیدی روز چهارشنبه 20 مهرماه با حضور رئیس پژوهشگاه و جمعی از مدیران ارشد این مجموعه برگزار شد.

دکتر احمد فرمهینی فراهانی، به عنوان یکی از کارکنان کلیدی و مدیران بازنشسته پژوهشگاه در این نشست ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت نبی اکرم (ص) و همچنین امام جعفر صادق (ع) با اشاره به سابقه کاری بیش از 40 سال بیان داشت که در تمام این سال‌ها دانش و آگاهی، سازماندهی و مدیریت فعالیت‌ها، توانمند‌سازی، خلق شایستگی و دقت، سرعت و کیفیت در فعالیت‌های محوله همواره سرلوحه فعالیت‌های کاری وی بوده است.

معاون سابق برنامه ریزی با تاکید بر این‌که پژوهشگاه صنعت نفت همواره باید فعالیت‌هایی را در دستور کار خود قرار دهد که دیگر مراکز پژوهشی قادر به انجام آن نیستند، تصریح کرد که این سازمان یک بنگاه اقتصادی نیست بلکه فعالیت اصلی آن تولید دانش و فناوری است و به اثر بخشی آن در صنعت باید توجه شود که می‌تواند ارزش کار پژوهشگاه را به خوبی نشان دهد.

ایشان آئین نامه‌های خاص، داشتن مراجع تسهیل کننده تصمیم‌گیری و دارائی‌های نامشهود را از مهم‌ترین زیر‌ساخت‌های این مجموعه دانست و گفت: در برداشتن اساس‌نامه خاص و توسعه‌گرا، ساختار سازمانی انحصاری، داشتن فضا‌های آزمایشگاهی‌ و اداری مناسب و همچنین پایلوت‌های تخصصی باعث شده است که این مجموعه پژوهشی از زیرساخت‌های بسیار قابل‌ توجهی برخوردار باشد.

وی همچنین به دارائی‌های نامشهود این مجموعه اشاره کرد و گفت: توانایی ارائه خدمات علمی، آزمایشگاهی، مشاوره‌ای، پروژه‌ای و تولیدات ویژه، قابلیت شبکه‌ تجاری‌سازی تحقیقات، توسعه و تولید دانش فنی را می‌توان از مواردی دانست که جزء دارائی‌های نامشهود پژوهشگاه به حساب می‌آید و صنعت می‌بایست به خوبی از آن‌ها بهره‌برداری نماید.

به گفته دکتر فرمهینی فراهانی پژوهشگاه صنعت نفت قابلیت و توانایی ایجاد ارزش افزوده در تمامی زنجیره ارزش صنعت نفت از اکتشاف تا بهره‌برداری در تمام مراحل بالادستی، میان‌دستی، پایین‌دستی، انرژی و محیط زیست را دارد و این امر را می‌توان یکی از مزیت‌های اساسی این مجموعه دانست.

در انتها رییس پژوهشگاه ضمن تشکر مجدد از دکتر فرمهینی فراهانی و خدمات ارزنده ایشان، بر اهمیت برگزاری این نشست ها و تبادل دانش و تجربه  کارکنان کلیدی تاکید کرد و جلسه با پرسش و پاسخ از سوی حاضرین خاتمه یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support