هفدهمين نشست دانشي در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد

دکتر احمد فرمهینی،نشست دانشی،پژوهشگاه صنعت نفت

واحد اطلاعات علمي و مديريت دانش پژوهشگاه صنعت نفت در راستاي استقرار نظام جامع مديريت دانش در پژوهشگاه صنعت نفت برنامه‌هاي متعددي را براي كسب دانش كاركنان كليدي در دستور كار خود قرار داده است. در همين راستا هفدهمين نشست دانشي كاركنان كليدي روز چهارشنبه 20 مهرماه با حضور رئيس پژوهشگاه و جمعي از مديران ارشد اين مجموعه برگزار شد.

دكتر احمد فرمهيني فراهانی، به عنوان يكي از كاركنان كليدي و مدیران بازنشسته پژوهشگاه در اين نشست ضمن تبريك هفته وحدت و ولادت نبي اكرم (ص) و همچنين امام جعفر صادق (ع) با اشاره به سابقه کاری بیش از 40 سال بیان داشت که در تمام اين سال‌ها دانش و آگاهي، سازماندهي و مديريت فعاليت‌ها، توانمند‌سازي، خلق شايستگي و دقت، سرعت و كيفيت در فعاليت‌هاي محوله همواره سرلوحه فعاليت‌هاي كاري وی بوده است.

معاون سابق برنامه ریزی با تاكيد بر اين‌كه پژوهشگاه صنعت نفت همواره بايد فعاليت‌هايي را در دستور كار خود قرار دهد كه ديگر مراکز پژوهشی قادر به انجام آن نيستند، تصريح كرد که این سازمان يك بنگاه اقتصادي نيست بلكه فعاليت اصلي آن توليد دانش و فناوري است و به اثر بخشي آن در صنعت باید توجه شود که مي‌تواند ارزش كار پژوهشگاه را به خوبي نشان دهد.

ايشان آئین نامه‌های خاص، داشتن مراجع تسهیل کننده تصميم‌گيری و دارائی‌های نامشهود را از مهم‌ترين زير‌ساخت‌هاي اين مجموعه دانست و گفت: در برداشتن اساس‌نامه خاص و توسعه‌گرا، ساختار سازماني انحصاري، داشتن فضا‌هاي آزمايشگاهي‌ و اداري مناسب و همچنين پایلوت‌های تخصصی باعث شده است كه اين مجموعه پژوهشي از زيرساخت‌هاي بسيار قابل‌ توجهي برخوردار باشد.

وي همچنين به دارائي‌هاي نامشهود اين مجموعه اشاره كرد و گفت: توانایی ارائه خدمات علمي، آزمايشگاهي، مشاوره‌اي، پروژه‌اي و توليدات ويژه، قابليت شبكه‌ تجاري‌سازي تحقيقات، توسعه و توليد دانش فني را مي‌توان از مواردي دانست كه جزء دارائي‌هاي نامشهود پژوهشگاه به حساب مي‌آيد و صنعت مي‌بايست به خوبي از آن‌ها بهره‌برداري نمايد.

به گفته دکتر فرمهيني فراهانی پژوهشگاه صنعت نفت قابليت و توانايي ایجاد ارزش افزوده در تمامي زنجيره ارزش صنعت نفت از اكتشاف تا بهره‌برداري در تمام مراحل بالادستي، ميان‌دستي، پايين‌دستي، انرژي و محيط زیست را دارد و اين امر را مي‌توان يكي از مزيت‌هاي اساسي اين مجموعه دانست.

در انتها رییس پژوهشگاه ضمن تشکر مجدد از دکتر فرمهینی فراهانی و خدمات ارزنده ایشان، بر اهمیت برگزاری این نشست ها و تبادل دانش و تجربه  کارکنان کلیدی تاکید کرد و جلسه با پرسش و پاسخ از سوی حاضرین خاتمه یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین پست ها:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support