EN

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروپالایش انتخاب جاسک زمینه‌های همکاری را بررسی کردند

مهندس عطریان فر، دکتر اکبر زمانیان،پژوهشگاه صنعت نفت

مدیران پردیس پایین‌دستی پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروپالایش جاسک با هدف توسعه تعاملات دو جانبه طی نشستی روز دوشنبه 25 مهرماه گرد هم آمدند.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، مهندس مهدی عطریان فر، مدیرعامل هلدینگ نفت، گاز، پتروشیمی گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب جاسک به حضور مدیران این مجموعه در پژوهشگاه اشاره کرد و گفت: با توجه به آن‌که شرکت انتخاب جاسک در حال ارزیابی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های مشاور داخلی به منظور بهره‌گیری از خدمات آن‌ها در انجام مطالعات پایه برای راه‌اندازی پتروپالایشگاهی با ظرفیت 200 هزار بشکه در روز است مقرر شد طی نشستی با دستاوردها و ظرفیت‌های پژوهشگاه صنعت نفت آشنا شود.

وی ادامه داد: همواره واحد‌های پتروپالایشگاهی از واحد‌های متعدد فرایندی پالایشی و پتروشیمیایی تشکیل شده است و از آنجا که پژوهشگاه صنعت نفت از گذشته تاکنون خدمات فناورانه و پژوهشی بسیار خوبی را در این زمینه ارائه کرده است می‌توان از تجارب آن در راه‌اندازی این پتروپالایشگاه‌ها بهره‌مند شد.

ایشان به توانمندی پژوهشگاه صنعت نفت اشاره کرد و افزود: امیدواریم در این فرایند از لایسنس بسیاری از فناوری‌ها که در پژوهشگاه توسعه یافته است استفاده نماییم تا در آینده شاهد همکاری بیشتر این دو مجموعه باشیم.

عطریان‌فر با بیان این‌که پژوهشگاه صنعت نفت یک مرکز پژوهشی در سطح کلاس جهانی است، تصریح کرد: این مجموعه قطعا می‌تواند خدمات پژوهشی بسیاری را با توجه به ظرفیت و پتانسیل موجود خود ارائه کند و برای کشور مثمر ثمر واقع شود.

در ادامه، مهندس امیر محمدی، مدیرعامل شرکت پتروپالایش انتخاب جاسک به جایگاه ایران در زمینه ذخایر نفت و گاز اشاره کرد و گفت: ایران از جایگاه بسیار خوبی در جهان از منظر ذخایر نفتی برخوردار است و باید تلاش کند که در کلاس جهانی نیز خود را به جایگاه‌های بالاتری ارتقاء دهد.

وی  افزود: پژوهشگاه را با توجه به ظرفیت‌ها، نیروی متخصص و امکانات موجود می‌توان یک ثروت ملی برشمرد که می‌تواند در راه‌اندازی پتروپالایشگاه‌ها نقش بسیار مهمی را ایفا نماید.

گفتنی است، در این نشست تخصصی دکتر اکبر زمانیان، رئیس پردیس پایین‌دستی و دیگران مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و همچنین مدیران ارشد شرکت پتروپالایش انتخاب جاسک حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support