مهار تورم و رشد تولید

پژوهشگاه صنعت نفت یکی از مراجع اصلی در حوزه کاتالیست است

دکتر وحید تقی خانی،دبیر انجمن مهندسی شیمی ایران،نمایشگاه بین المللی،پژوهشگاه صنعت نفت

دبیر انجمن مهندسی شیمی ایران:

پژوهشگاه صنعت نفت یکی از مراجع اصلی در حوزه کاتالیست است

دکتر وحید تقی خانی، دبیر انجمن مهندسی شیمی ایران در حاشیه همایش «توسعه دانش فنی بومی و انتقال فناوری در ساخت و احیای کاتالیست‌های شیمایی»، به اهمیت این همایش اشاره کرد و گفت: این رویداد با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژیِ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شده است.

وی ادامه داد: هدف اصلی از برگزاری این همایش احصاء نیاز‌های فنی، شناخت شرکت‌های دانش بنیان و حمایت از آن‌ها و همچنین کمک به این بخش از صنعت است.

ایشان به جایگاه پژوهشگاه صنعت نفت نیز اشاره کرد و گفت: یکی از اعضاء حقوقی، موثر و فعال در انجمن مهندسی شیمی ایران پژوهشگاه صنعت نفت است. این مرکز تحقیقاتی به عنوان یکی از مجموعه‌های بزرگ، علمی، پژوهشی و کاربردی می‌تواند در صنعت عظیم نفت، گاز و کاتالیست تاثیر‌گذار باشد.

وی ادامه داد: همواره از حضور محققان و متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت در انجمن مهندسی شیمی بهره‌مند هستیم و نمایندگان این پژوهشگاه در کارگاه‌ها و کمیسیسون‌های مختلف این انجمن حضور دارند و توانسته‌ایم رویداد‌های مشترکی را با برنامه‌ریزی‌های دو جانبه برگزار کنیم و از تجربیات و حمایت‌های پژوهشگاه بهره‌مند شویم.

ایشان با تاکید بر این‌که پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان یکی از مراجع اصلی در حوزه کاتالیست به حساب می‌آید، گفت: پژوهشگاه صنعت نفت مرجع صدور تایید در زمینه کاتالیست است و در واقع نقشِ حکم‌رانی و حاکمیتی در این حوزه مختص پژوهشگاه صنعت نفت است.

وی به رویداد IMO2030 نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس قوانین سازمان بین‌المللی دریانوردی از ابتدای ژانویه 2030 شناور‌ها و کشتی‌ها باید حداقل 40 درصد کاهش کربن را در برنامه‌های خود قرار دهند و در غیر این صورت حق تردد بر روی آب‌ها را نخواهند داشت.

ایشان تصریح کرد: بر همین اساس از 8 سال قبل از اعمال این قانون در صدد هستیم تا اقدامات مشترکی را با پژوهشگاه صنعت نفت آغاز کنیم که کشتیرانی کشور دچار معضل نشود.

گفتنی است در روزهای 24 و 25 آبان ماه همایش توسعه دانش فنی بومی و انتقال فناوری در ساخت و احیای کاتالیست‌های شیمایی در نمایشگاه بین‌المللی تهران درحال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support