پژوهشگاه صنعت نفت می‌تواند امین فناوری وزارت نفت باشد

تقدیر از پروژه پایین دست،شرکت پالایش نفت بندر عباس،واحد DMC ،دکتر کلانتری،پژوهشگاه صنعت نفت

دکتر کلانتری در مراسم تقدیر از مجریان پروژه‌های حوزه پایین‌دست:

پژوهشگاه صنعت نفت می‌تواند امین فناوری وزارت نفت باشد

مراسم تقدیر از مجریان پروژه‌های « ارتقاء کیفیت محصولات سنگین با محوریت واحد کک تاخیری شرکت پالایش نفت بندرعباس» و « ارائه دانش فنی، طراحی پایه، طراحی تفضیلی، خدمات مهندسی خرید، راه‌اندازی و آموزش واحد DMC» همزمان با آغاز هفته پژوهش با حضور رئیس پژوهشگاه، رئیس پردیس پایین‌دستی و دست‌اندرکاران این پروژه‌ها در این مرکز پژوهشی برگزار شد.

دکتر عظیم کلانتری اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، ضمن قدردانی از محققان و پژوهشگران فعال این پروژه‌ها، نفت و بستر توسعه علمی را  دو نعمت بزرگ دانست و گفت: همواره باید قدردان این دو نعمت بود؛ چرا که در توسعه کشور نقش موثری را ایفا کرده و ما را از بسیاری از کشور‌ها متمایز کرده است.

وی به پیامد‌های حاصل از عدم بهره‌برداری مناسب از نعمات خداوند نیز اشاره کرد و گفت: چنانچه نتوانیم از نعمت بزرگ نفت به خوبی بهره‌مند شویم کشور با چالش‌های گسترده‌ای مواجه خواهد شد، بنابراین تمرکز بر روی ماموریت‌های مشخص شده می‌تواند ما را به اهداف از پیش تعیین شده بسیار نزدیک کند و در این مسیر چهار عامل تلاش، توکل، تمرکز و تعهد را نباید نادیده گرفت چرا که می‌توانند ما را به مقصد نهایی برسانند.

رئیس پژوهشگاه با بیان این‌که سیستم علمی کشور از جایگاه والایی برخوردار است، تصریح کرد: همواره باید تلاش کنیم که عملکرد محققان و اندیشمندان کشور به ارزش تبدیل شود و در این راستا مراقبت از دستاوردهای علمی و ارائه مناسبِ آن‌ها می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

ایشان با تاکید بر این‌که پژوهشگاه صنعت نفت گام‌های بزرگی را در راستای اعتلای نام کشور برداشته است، تصریح کرد: تاریخچه این مرکز تحقیقاتی حاکی از آن است که این مجموعه پژوهشی به تناسب مسائل موجود و در راستای اهداف کشور حرکت کرده است و به طور مستمر به دنبال خلق فناوری و توسعه دانش همواره بوده است.

وی با اشاره به نقش تاثیر‌گذار ایران در بازار جهانی نفت گفت: اکنون که کشورِ ما از چنین جایگاه بالایی برخوردار است باید با برنامه‌ریزی‌های مدون و همچنین راهبردهای مناسب به دنبال صادرات لیسانس‌های فرایندی باشیم و پژوهشگاه همان سازمانی است که این اتفاق می‌تواند در آن صورت پذیرد.

کلانتری با بیان این‌که پژوهشگاه صنعت نفت، می‌تواند امین فناوری وزارت نفت محسوب ‌شود، تصریح کرد: این مرکز علمی نه تنها می‌تواند فعالیت‌های مرتبط با سازمان خود را به خوبی انجام دهد بلکه می‌تواند نیاز‌های فناورانه کشور را به خوبی شناسایی و آن‌ها را احصاء کند.

ایشان پژوهشگاه را یک واحد کامل برشمرد و گفت: نمی‌توان هیچ مرزی میان پردیس‌های این مجموعه قائل شد چرا که بسیاری از فعالیت‌های این سازمان بر پایه اقدامات میان پردیسی صورت می‌گیرد.

خاطر نشان می‌شود در پایان این مراسم از پژوهشگران و دست‌اندرکاران مرتبط با این دو پروژه قدردانی و لوح تقدیری از سوی رئیس سازمان به آن‌ها  اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support