مهار تورم و رشد تولید

صرفه‌جویی50 درصدی با بهره‌گیری از توان داخلی

مرادی، رئیس واحد پژوهش و فناروی شرکت ملی نفت ایران:

صرفه‌جویی50 درصدی با بهره‌گیری از توان داخلی

دکتر ابوالفضل مرادی رئیس واحد پژوهش و فناروی شرکت ملی نفت ایران، در حاشیه رونمایی از سامانه‌های پرتابل تشخیص آلاینده‌های زیست‌محیطی در پژوهشگاه صنعت گفت: یکی از اولویت‌های پژوهشی شرکت ملی نفت ایران توجه به مسایل زیست محیطی و موضوعات مرتبط با حفاظت صنعتی می‌باشد.

رئیس واحد پژوهش و فناروی شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر صرفه اقتصادی این طرح افزود: همواره ساخت نمونه اولیه از هزینه بالایی برخوردار می‌باشد و در دنیا  1/7تا 1/8 قیمت نمونه تجاری برای ساخت نمونه‌های اولیه هزینه می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که بر اساس نوع حسگر و پیچیدگی فناوری مورد استفاده و سهولت دسترسی به تجهیزات و مواد اولیه، بین 40 تا 50 درصد صرفه‌جویی اقتصادی در ساخت این 17 حس‌گر انجام شده است، تصریح کرد: این حسگر‌های ایرانی برای اولین‌بار موفق به دریافت گواهی استاندارد ATEX از شرکت اپیل (EPIL) شده‌اند.

مرادی در زمینه بهره‌برداری از توان داخلی در دستیابی به فناوری این حسگر‌ها گفت: از یک‌سو نیاز‌های صنعت در زمینه مشکلات زیست محیطی و از سوی دیگر برخورداری کشور از شبکه گسترده‌ای از دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی فعال در این حوزه، ما را بر آن داشت تا از توانمندی‌های پژوهشگاه که مجموعه‌ای از امکانات و ظرفیت‌ها علمی در آن تجمیع شده است، بهره‌مند شویم.

گفتنی است روز سه‌شنبه 14 اسفند ماه از سامانه‌های پرتابل تشخیص آلاینده‌های زیست‌محیطی در پژوهشگاه صنعت نفت با حضور نماینده کارفرما، رئیس پژوهشگاه و اعضاء‌هیات رئیسه این سازمان، رونمایی و تحویل کارفرما داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support