EN

دکتر کلانتری اصل، در مراسم معارفه رئیس پردیس بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت:

پژوهشگاه صنعت نفت از نیروهای توانمند بسیاری برخوردار است

دکتر کلانتری اصل، دکتر تورج بهروز،پژوهشگاه صنعت نفت

دکتر کلانتری اصل، در مراسم معارفه رئیس پردیس بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت:

پژوهشگاه صنعت نفت از نیروهای توانمند بسیاری برخوردار است

روز شنبه،‌ بیست و نهم مردادماه مراسم معارفه دکتر تورج بهروز، رئیس جدید پردیس بالادستی پژوهشگاه با حضور دکتر عظیم کلانتری اصل، رییس پژوهشگاه صنعت نفت و جمعی از مدیران و کارکنان در این مجموعه برگزار شد.

در این مراسم رئیس پژوهشگاه صنعت نفت ضمن قدردانی از زحمات رئیس پیشین پردیس بالادستی در دوران تصدی این پردیس گفت: پردیس بالادستی به همراه بخش‌هایی از پردیس پایین دستی را می‌توان عقبه پژوهشگاه دانست؛ به طوری که زایش این مجموعه با قسمت‌های آزمایشگاهی پردیس بالادستی صورت گرفته است، از این رو می‌توان اذعان داشت که این پردیس از اهمیت بالایی برای شرکت ملی نفت ایران و پژوهشگاه برخوردار است.

وی با تاکید بر این‌که در وزارت نفت خصوصی‌سازی در حوزه بالادست کم‌‌تر صورت گرفته است، اظهار کرد: همواره پژوهشگاه صنعت نفت باید تلاش کند تا ارتباط خود را با شرکت ملی نفت ایران در زمینه ارائه خدمات آزمایشگاهی، فناوری و مطالعاتی از طریق پردیس بالادستی تقویت کند و از سوی دیگر همکاری خود را با شرکت‌های دانش بنیان و E&P توسعه بخشد تا در نهایت شاهد رشد متوازنی در تمام زمینه‌ها باشیم.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با بیان این‌ که این مجموعه در حوزه منابع انسانی بسیار غنی می‌باشد، تصریح کرد: پژوهشگاه از نیرو‌های توانمند بسیاری برخوردار است که این افراد می‌توانند تصدی بسیاری از سمت‌های مختلف در وزارت‌خانه و پژوهشگاه را برعهده گیرند؛ از این رو مدیران این سازمان باید برنامه مناسبی را برای رشد و توانمند‌سازی تمامی محققین این مجموعه در نظر گیرند به طوری که بتوان از توان جوانان و تجربه پیشکسوتان در تمامی زمینه‌ها بهره‌مند شد.

کلانتری به سوابق علمی رئیس جدید پردیس بالادستی پژوهشگاه نیز اشاره کرد و گفت: ایشان را می‌توان با توجه به کارنامه درخشانی که دارند فرزند صنعت نفت و پژوهشگاه خواند و از این رو با بررسی‌های انجام شده توانستیم مدیریت پردیس کلیدی همانند بالادستی را به ایشان واگذار نماییم.

ایشان در همین راستا تصریح کرد: پردیس بالادستی با توجه به فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد از اهمیت بالایی برخوردار است از این رو انتظار می‌رود که رئیس جدید این پردیس به رشد و اعتلاء آن کمک کند و تلاش کند که ظرفیت‌سازی مناسب در آن مجموعه به خوبی صورت گیرد.

وی با بیان این‌که همواره باید شاهد همکاری‌های مناسب میان پردیس‌ها باشیم، تصریح کرد: اگر چه ساختار‌های مجزایی برای پژوهشگاه به منظور تسریع فرایند‌ها در نظر گرفته شده است ولی باید این مجموعه را یک کل در نظر گرفت که تمام پردیس‌ها و بخش ستاد باید به خوبی با یکدیگر در تعامل باشند.

رئیس پژوهشگاه بر موضوع با اهمیت ازدیاد برداشت در کشور تاکید کرد و گفت: مسئله با اهمیت چاه محور و ازدیاد برداشت را می‌توان با توجه به توانمندی‌ محققان این مجموعه و ظرفیت‌های موجود در پژوهشگاه پیش برد از این رو همواره باید برای توسعه این پردیس و توانمند‌سازی آن تلاش کرد.

وی به فضای رقابتی که در کشور ایجاد شده است نیز اشاره کرد و گفت: در راستای حرکت به سوی مدل‌های کسب و کار جدید در فضای رقابتی ایجاد شده باید مراقب برند پژوهشگاه صنعت نفت بود و باید تلاش کنیم که این مجموعه بتواند همانند گذشته به فعالیت‌های خود ادامه دهد و چنانچه در این زیست بوم نیاز به اصلاح و یا تغییراتی دارد درصدد آن برآییم.

گفتنی است در پایان این مراسم از سوی رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، حکم دکتر تورج بهروز به عنوان رئیس جدید پردیس بالادستی به ایشان اعطاء شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support