دكتر كلانتري اصل، در مراسم معارفه رئيس پرديس بالادستي پژوهشگاه صنعت نفت:

پژوهشگاه صنعت نفت از نيروهاي توانمند بسياري برخوردار است

دکتر کلانتری اصل، دکتر تورج بهروز،پژوهشگاه صنعت نفت

دكتر كلانتري اصل، در مراسم معارفه رئيس پرديس بالادستي پژوهشگاه صنعت نفت:

پژوهشگاه صنعت نفت از نيروهاي توانمند بسياري برخوردار است

روز شنبه،‌ بيست و نهم مردادماه مراسم معارفه دكتر تورج بهروز، رئيس جديد پرديس بالادستي پژوهشگاه با حضور دكتر عظيم كلانتري اصل، رييس پژوهشگاه صنعت نفت و جمعي از مديران و كاركنان در اين مجموعه برگزار شد.

در اين مراسم رئيس پژوهشگاه صنعت نفت ضمن قدرداني از زحمات رئيس پيشين پرديس بالادستي در دوران تصدي اين پرديس گفت: پرديس بالادستي به همراه بخش‌هايي از پرديس پايين دستي را مي‌توان عقبه پژوهشگاه دانست؛ به طوري كه زايش اين مجموعه با قسمت‌هاي آزمايشگاهي پرديس بالادستي صورت گرفته است، از اين رو مي‌توان اذعان داشت كه اين پرديس از اهميت بالايي براي شركت ملي نفت ايران و پژوهشگاه برخوردار است.

وي با تاكيد بر اين‌كه در وزارت نفت خصوصي‌سازي در حوزه بالادست كم‌‌تر صورت گرفته است، اظهار كرد: همواره پژوهشگاه صنعت نفت بايد تلاش كند تا ارتباط خود را با شركت ملي نفت ايران در زمينه ارائه خدمات آزمايشگاهي، فناوري و مطالعاتي از طريق پرديس بالادستي تقويت كند و از سوي ديگر همكاري خود را با شركت‌هاي دانش بنيان و E&P توسعه بخشد تا در نهايت شاهد رشد متوازني در تمام زمينه‌ها باشيم.

رئيس پژوهشگاه صنعت نفت با بيان اين‌ كه اين مجموعه در حوزه منابع انساني بسيار غني مي‌باشد، تصريح كرد: پژوهشگاه از نيرو‌هاي توانمند بسياري برخوردار است كه اين افراد مي‌توانند تصدي بسياري از سمت‌هاي مختلف در وزارت‌خانه و پژوهشگاه را برعهده گيرند؛ از اين رو مديران اين سازمان بايد برنامه مناسبي را براي رشد و توانمند‌سازي تمامي محققين اين مجموعه در نظر گيرند به طوري كه بتوان از توان جوانان و تجربه پيشكسوتان در تمامي زمينه‌ها بهره‌مند شد.

كلانتري به سوابق علمي رئيس جديد پرديس بالادستي پژوهشگاه نيز اشاره كرد و گفت: ايشان را مي‌توان با توجه به كارنامه درخشاني كه دارند فرزند صنعت نفت و پژوهشگاه خواند و از اين رو با بررسي‌هاي انجام شده توانستيم مديريت پرديس كليدي همانند بالادستي را به ايشان واگذار نماييم.

ايشان در همين راستا تصريح كرد: پرديس بالادستي با توجه به فعاليت‌هايي كه انجام مي‌دهد از اهميت بالايي برخوردار است از اين رو انتظار مي‌رود كه رئيس جديد اين پرديس به رشد و اعتلاء آن كمك كند و تلاش كند كه ظرفيت‌سازي مناسب در آن مجموعه به خوبي صورت گيرد.

وي با بيان اين‌كه همواره بايد شاهد همكاري‌هاي مناسب ميان پرديس‌ها باشيم، تصريح كرد: اگر چه ساختار‌هاي مجزايي براي پژوهشگاه به منظور تسريع فرايند‌ها در نظر گرفته شده است ولي بايد اين مجموعه را يك كل در نظر گرفت كه تمام پرديس‌ها و بخش ستاد بايد به خوبي با يكديگر در تعامل باشند.

رئيس پژوهشگاه بر موضوع با اهميت ازدياد برداشت در كشور تاكيد كرد و گفت: مسئله با اهميت چاه محور و ازدياد برداشت را مي‌توان با توجه به توانمندي‌ محققان اين مجموعه و ظرفيت‌هاي موجود در پژوهشگاه پيش برد از اين رو همواره بايد براي توسعه اين پرديس و توانمند‌سازي آن تلاش كرد.

وي به فضاي رقابتي كه در كشور ايجاد شده است نيز اشاره كرد و گفت: در راستاي حركت به سوي مدل‌هاي كسب و كار جديد در فضاي رقابتي ايجاد شده بايد مراقب برند پژوهشگاه صنعت نفت بود و بايد تلاش كنيم كه اين مجموعه بتواند همانند گذشته به فعاليت‌هاي خود ادامه دهد و چنانچه در اين زيست بوم نياز به اصلاح و يا تغييراتي دارد درصدد آن برآييم.

گفتني است در پايان اين مراسم از سوي رئيس پژوهشگاه صنعت نفت، حكم دكتر تورج بهروز به عنوان رئيس جديد پرديس بالادستي به ايشان اعطاء شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین پست ها:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support