پژوهشگاه صنعت نفت

موافقت نامه رفع آلودگی های زیست محیطی در منطقه ویژه اقتصادی پارس

موافقت نامه رفع آلودگی های زیست محیطی در منطقه ویژه اقتصادی پارس

 

توافق نامه انجام خدمات آزمايشگاهي و تخصصي در حوزه محيط زيست روز پنجشنبه ١٢ ارديبهشت ماه بين پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس به امضاء رسيد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت اين توافق نامه در زمينه مسايل زيست محيطي بين طرفين امضاء شد. 

دكتر توفيقي ، رييس پژوهشگاه صنعت نفت با تاكيد بر اينكه اين مجموعه پروژه هاي بسيار موثري را در پايش و آلودگي هاي آب ، هوا و خاك در دستور كار خود دارد گفت: پژوهشگاه صنعت نفت استفاده از فناوري هاي مختلف در رفع انواع آلودگي ها و شناسايي آلودگي منطقه ويژه انرژي پارس را در دستور كار خود قرار داده است.

توفيقي ادامه داد : اين توافق نامه علاوه به شناسايي آلودگي ها به توسعه دانش فني براي مواجه با رفع آلودگي ها و تعاملات  آتي خواهد پرداخت.

سمینار آموزشی " بلاک چین و ارز دیجیتال" برگزار شد

سمینار آموزشی " بلاک چین و ارز دیجیتال" برگزار شد

 

سمینار آموزشی " بلاک چین و ارز دیجیتال " ، روز چهارشنبه 13 آذرماه با حضور دکتر جعفر توفیقی، رییس پژوهشگاه صنعت نفت، معاونین و مدیران این سازمان، به سخنرانی دکتر امیرعباس امامی، مشاور شرکت توسعه کسب و کار رایان در سالن آمفی تتاتر پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، فناوری نوظهور بلاک چین، اختراعی بسیار خلاقانه است که برای اولین بار در سال 2009 پا به عرصه فناوری گذاشت. سنگ بنای این فناوری ایده حذف واسطه ها از طریق ایجاد شبکه گسترده ای از کامپیوترها در سراسر دنیاست که به کاربران این اجازه را می دهد تا به صورت کاملا شفاف به اطلاعات ذخیره شده در این شبکه عظیم دسترسی داشته باشند.

برهمین اساس واحد آموزش و تجهیز نیروی انسانی با رصد کردن این فناوری های نوظهور و در قالب برگزاری یک سمینار تخصصی بر آن شد تا با بهره جستن از اساتید این حوزه باعث ارتقای دانش مدیران، روسا و پژوهشگران شود و آن‌ها را با این فضای جدید نيز آشنا نماید.

این گزارش می افزاید آشنایی با اجماع، اثبات کار، سختی شبکه، فورک، آشنایی با نسل های مختلف رمز ارزها و کارکردهای بلاک چین از موضوعات مطرح شده در این سمینار بوده است.

همچنین آشنایی با عرضه اولیه سکه (ICO)، آشنایی با انواع کیف پول( wallet)، نحوه خرید و فروش رمز ارزها و آشنایی با پلتفرم های معاملات رمز ارزها از دیگر مواردی است که در آن جلسه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران

 معرفي شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران :

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران با هدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه‌های مختلف فناوری‌های پیشرفته و راهبردی، از ابتدای تیرماه سال 1393 تحت  نظارت و مديريت معاونت علمی و فناوری رياست جمهوري ، كار خود را آغاز نموده و هم اكنون اين شبكه با تعداد 502 آزمايشگاه ، 10993 دستگاه و 32808 آزمون ، در سطح كشور فعاليت دارد  و پژوهشگاه صنعت نفت  به عنوان عضو قطعي ، در شبكه فعال است.
دامنه پوشش این شبکه شامل آزمایشگاه‌های خدماتی بوده و علاوه‌بر مراکز آزمایشگاهی زیرمجموعه سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌های مختلف، مراکز آزمایشگاهی بخش خصوصی را نیز در بر می‌گیرد. بخش‌های آزمایشگاهی وابسته به انواع مؤسسات تحقیقاتی و آموزش عالی اعم از دانشگاه، پژوهشگاه، مرکز تحقیقاتی و موارد مشابه، می‌توانند در این شبکه عضو شده و فعالیت نمایند.

 

اهداف شبکه :
- بهبود کیفی و افزایش کمی خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌های فناوری راهبردی؛
- تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع کشور به خدمات آزمایشگاهی؛
- جمع آوری اطلاعات جامع در مورد تعداد و نوع تجهیزات آزمایشگاهی و پراکندگی آن در سطح کشور (با هدف نیازسنجی صحیح برای توسعه توان آزمایشگاهی کشور)؛
- ارتقای دانش فنی کارشناسان آزمایشگاه‌ها از طریق آموزش و به اشتراک‌گذاری تجارب؛
- استانداردسازی فعالیت‌های آزمایشگاهی و ارایه خدمات با نتایج قابل اعتماد؛
- کمک به تکمیل توانمندی‌های آزمایشگاهی مراکز عضو در راستای نیازهای کشور.

 

باشگاه مشتریان :

خدمت اعتباری و طرح تخفیف خدمات؛ ثبت نام افراد و شرکت ها 

یکی از اهداف فعالیت شبکه آزمایشگاهی، تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع به خدمات آزمایشگاهی است. در همین راستا، شبکه سامانه‌ی ارایه طرح‌های ویژه‌ی تخفیف در خدمات آزمایشگاهی به مشتریان شبکه را از طریق پایگاه اینترنتی خود راه‌اندازی نموده‌است. در این سامانه، طرح‌های حمایتی مختلفی ارایه خواهد شد که متقاضیان پس از ثبت نام، در صورت دارا بودن شرایط، از خدمات طرح انتخاب شده، بهره‌مند می‌گردند.

به متقاضيان محترم خدمات علمي، آزمايشگاهي و مشاوره اي پژوهشگاه  توصيه مي شود براي بهره مندي از امكانات شبكه، در " باشگاه مشتريان " به نشاني: Login.labsnet.ir ثبت نام نمايند. شيوه ثبت درخواست خدمات آزمايشگاهي در سامانه و از طريق باشگاه مشتريان ، متعاقبا اعلام خواهد شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت