ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

راه‌اندازی بزرگترین سیستم نمایشگر مرکز همایش‌های پژوهشگاه صنعت نفت

راه‌اندازی بزرگترین سیستم نمایشگر مرکز همایش‌های پژوهشگاه صنعت نفت

رییس مدیریت داده‌ها و فرآیند واحد مهندسی و خدمات فنی پژوهشگاه صنعت نفت؛

از راه اندازی بزرگترین سیستم نمایشگر مرکز همایش این مجموعه خبر داد

بزرگترین سیستم نمایشگر مرکز همایش‌های پژوهشگاه صنعت نفت توسط واحد مهندسی و خدمات فنی این مجموعه راه اندازی شد.

دکتر آرش رئیسی، رییس مدیریت داده‌ها و فرآیند واحد مهندسی و خدمات فنی پژوهشگاه صنعت نفت در مصاحبه اختصاصی خود با واحد روابط عمومی این مجموعه، مرکز همایش‌های پژوهشگاه صنعت نفت را یکی از به روزترین مراکز همایش در سطح کشور دانست و گفت: لوازم و تجهیزات الکتریکی این مرکز جزو قوی ترین و به روزترین تجهیزات به حساب می‌آید که یکی از مهمترین تجهیزات آن سیستم نمایشگر یا Digital Light Processing)   DLP)  است که دانش توسعه، ساخت و تعمیرات آن در انحصار چند شرکت بزرگ الکترونیکی بین المللی می‌باشد.

به گفته رئیسی با توجه به نیاز مرکز همایش‌های پژوهشگاه صنعت نفت به تصاویری با کیفیت بالا و اندازه مناسب از فناوری پیشرفته تراشه DLP نیز در این مرکز استفاده شده است.

ایشان به قابلیت‌های تکنولوژی DLP نیز اشاره کرد وگفت: شفافیت و طبیعی بودن تصاویر و برقراری ارتباط با سامانه‌های گرافیکی دیجیتالی برخی از مزایای این فناوری است و بر همین اساس این تجهیزات از لحاظ سرمایه‌ای و فنی جزو یکی از مهمترین تجهیزات پژوهشگاه صنعت نفت به حساب می‌آید.

رئیسی به برخی مشکلات راه اندازی سیستم نمایشگر این مرکز همایش نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه به دلیل برخی نواقص فنی سیستم صوت و تصویر مرکز همایش‌های پژوهشگاه صنعت نفت در زمان مقرر   راه اندازی نشده بود، بر همین اساس واحد مهندسی و خدمات فنی این سازمان توانست نواقص را برطرف و این سیستم را راه اندازی نماید.

به گفته رئیسی شرکت‌های خصوصی برای تعمیر و بروز رسانی این سیستم نمایشگر درخواست هزینه‌های بالایی را از پژوهشگاه صنعت نفت داشتند که خوشبختانه این فرآیند توسط کارشناسان و تکنسین‌های واحد مهندسی و خدمات فنی پژوهشگاه با هزینه بسیار کمتری انجام شد.

رییس مدیریت داده و فرآیند واحد مهندسی و خدمات فنی پژوهشگاه صنعت نفت همچنین عنوان کرد: این تجهیزات بالغ بر میلیاردها ریال ارزش مالی داشته است و راه اندازی آن نیز می‌تواند به صورت روزانه مبلغ قابل توجهی برای پژوهشگاه صنعت نفت درآمدزایی ایجاد کند که در همین راستا و با عنایت به موارد مطروحه و با توجه به محدودیت منابع مالی، با دستور معاون پشتیبانی موضوع راه اندازی سیستم، به طور جدی در دستور کار واحد مهندسی و خدمات فنی قرار گرفته و با تشکیل کارگروهی متشکل از کارشناسان ذیربط موضوع پیگیری و دنبال گردید.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هیچگونه مستنداتی از مراحل نصب، نقشه‌های شبکه ارتباطات و اتصالات در دسترس نبود، کارشناسان کارگروه واحد مهندسی و خدمات فنی پژوهشگاه صنعت نفت ابتدا با بررسی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مشکلات و ایرادات سیستم را شناسایی کردند و سپس نقشه راه جهت راه اندازی مجدد این سیستم را ایجاد کردند.

رئیسی افزود: فرآیند تعمیر سیستم نمایشگر در مرکز همایش‌‌های پژوهشگاه صنعت نفت با کمترین هزینه و زمان انجام گرفت به طوری که در کمتر از یک ماه مشکلات این سیستم شناسایی شد و مستنداتی جهت تعمیرات، نگهداری و راهبری آن از سوی تکنسین‌های این مجموعه تهیه شد.

ایشان در همین راستا تصریح کرد: شناسایی، پایش تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری و تحلیل ارتباطات نرم افزاری آنها، کنترل ارتباطات تجهیزات اعم از شبکه، فیبر نوری و کابل‌های DVI، رفع ایرادات مربوط به ارتباطات شبکه، تصویر و برق تجهیزات برخی از مراحل اجرای این کار می‌باشد.

همچنین طراحی مجدد و تیونینگ سخت افزار و نرم افزار تجهیزات، تست و انجام آزمایش‌های مکرر جهت کنترل پایداری تجهیزات و تدوین دستورالعمل‌های تعمیرات پیشگیرانه سیستم DLP از دیگر مراحل این کار به حساب می‌آید.

رییسی در خاتمه از همکاری و مساعدت معاون پشتیبانی، رئیس واحد مهندسی و خدمات فنی، روابط عمومی، حراست و همه دست اندرکاران اجرای این پروژه تشکر و قدردانی نمود.

همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور

 

معرفی پايگاه نخبگان غيرمقيم پژوهشگاه صنعت نفت

 

پايگاه نخبگان غير مقيم پژوهشگاه صنعت نفت در سال 1394 با بستن تفاهم‌نامه فيمابين معاونت محترم علمي و فناوري رياست جمهوري و رياست محترم پژوهشگاه صنعت نفت فعاليت خود را رسما آغاز نمود. اين پايگاه مفتخر است كه با نخبگان غير مقيم فعال در حوزه‌هاي نفت، گاز ،انرژي و محيط زيست همكاري نمايد. پس از بررسي رزومه افراد جديد در واحد فناوري و نوآوري و تاييد رياست فناوري و نوآوري و كارشناسان اين واحد به پرديس‌هاي مربوطه كه شامل پرديس بالا دستي، پرديس پايين دستي و پرديس انرژي و محيط زيست معرفي شدند. پس از بررسي نهايي نمايندگان پرديس‌ها و اعلام نتيجه مبني بر پذيرش و يا عدم پذيرش متخصصان بلافاصله نتيجه توسط ايميل ايجاد شده در پژوهشگاه به آنها اعلام مي‌گردد. تاكنون قرارداد پسادكترا و فرصت مطالعاتي در اين پايگاه مشغول به كار بوده اند. همچنين درخواست مابقي متخصصان در حال بررسي مي‌باشد و پس از بررسي سريعا نتيجه به آنان اعلام مي‌گردد.

 

 

رشته و گرایش به تفکیک پرديس و پژوهشکده

 

پرديس بالادستي: اكتشاف، حفاري، توليد نفت خام، زمين‌شناسي نفت، ژئوفيزيك و ژئوشيمي پرديس پايين‌دستي: صنايع پالايش نفت، صنايع پالايش و تبديل گاز، صنايع پليمر، پتروشيمي، خوردگي، نانو و كربن، كاتاليست، ارزيابي نفت خام پرديس انرژي و محيط زيست: حذف آلاينده‌هاي هوا و آب و خاك، مميزي انرژي، مديريت كربن و انرژي‌هاي نو

 

 

تسهیلات قابل ارائه

 

 • پسا دکترا
 • سخنرانی
 • فرصت مطالعاتی
 • استاد مدعو
 • فعالیت فناورانه و شرکت های دانش بنیان

 

فهرست فعاليتهاي پايگاه متخصصين غيرمقيم پژوهشگاه صنعت نفت
آیین نامه برنامه همكاري با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور
روش اجرايي استفاده از خدمات پژوهشي متخصصان و دانشمندان ايراني غيرمقيم

فرم ثبت نام وبینار بین المللی فرصت های فناورانه کاهش اثرات تغییر اقلیم در صنایع نفت

وبینار بین المللی فرصت های فناورانه کاهش اثرات تغییر اقلیم در صنایع نفت

{global:formtitle}

{error}
{name:body} {name:validation}
{gender1:body} {gender1:validation}
{Work Phone:body} {Work Phone:validation}
{Email:body} {Email:validation}
{Address:body} {Address:validation}
{Postal Code:body} {Postal Code:validation}
{Position:body} {Position:validation}
{academic degree:body} {academic degree:validation}
{Cell number:body} {Cell number:validation}
{Captcha:body} {Captcha:validation}
{Information 1:body}
{Submit:body} {Submit:validation}

 Technological Opportunities for Reduction of Climate Change Impacts in Oil Industries

شناسایی شرکت های توانمند در حوزه خدمات مهندسی

واحد مهندسی و خدمات فنی پژوهشگاه صنعت نفت در نظر دارد جهت تکمیل بانک اطلاعاتی خود شرکت های دارای صلاحیت، توانمندی فنی و حرفه ای در حوزه تعمیرات تجهیزات دستگاهی شناسایی نماید. در این راستا از اشخاص حقیقی و یا حقوقی که در هریک از محورهای زیر دارای توانمندی می باشند درخواست می نماید مدارک خود شامل رزومه و گواهی نامه‌های حسن سابقه را به پست الکترونیکی به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا صندوق پستی پژوهشگاه صنعت نفت به شماره 1998- 14665 ارسال و یا با تلفن 48252000 تماس حاصل نمایند.

 

   • تعمیر و رفع عیب پست های فشار متوسط (20KV) و تجهیزات و متعلقات مربوطه
   • تعمیر و رفع عیب مرتبط با شبکه های کابل دفنی فشار متوسط
   • تعمیر و رفع عیب و ساخت تابلوهای برق صنعتی
   • نصب، تعمیر و رفع عیب و تنظیم سیستم های کنترل دور موتورهای الکتریکی (درایو)
   • تعمیر و رفع عیب منابع تغذیه بدون وقفه (UPS)
   • تعمیر و رفع عیب دربهای برقی (کرکره ای و کشویی)
   • تعمیر و رفع عیب سیستم های صوت و تصویر سالن های همایش
   • تعمیر و رفع عیب کوره های الکتریکی (القایی و ....)
   • تعمیر و رفع عیب تجهیزات الکترونیکی آزمایشگاهی از قبیل جی سی، آون، ترازو، اتوکلاو و ....
   • تعمیر و رفع عیب کمپرسورهای و سیستم های هوای فشرده
   • تعمیر و رفع عیب دیگ های آب گرم
   • تعمیر و رفع عیب دیگ های بخار
   • تعمیر و رفع عیب هودها و اگزاست فن ها
   • تعمیر و رفع عیب کانال کشی سیستم های تهویه مطبوع
   • تعمیر و رفع عیب تجهیزات مرتبط با تاسیسات استخر و سالن های ورزشی
   • تعمیر و رفع عیب شیرهای هیدرانت

زیر مجموعه ها

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت