پژوهشگاه صنعت نفت

سمینار آموزشی " بلاک چین و ارز دیجیتال" برگزار شد

سمینار آموزشی " بلاک چین و ارز دیجیتال" برگزار شد

 

سمینار آموزشی " بلاک چین و ارز دیجیتال " ، روز چهارشنبه 13 آذرماه با حضور دکتر جعفر توفیقی، رییس پژوهشگاه صنعت نفت، معاونین و مدیران این سازمان، به سخنرانی دکتر امیرعباس امامی، مشاور شرکت توسعه کسب و کار رایان در سالن آمفی تتاتر پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، فناوری نوظهور بلاک چین، اختراعی بسیار خلاقانه است که برای اولین بار در سال 2009 پا به عرصه فناوری گذاشت. سنگ بنای این فناوری ایده حذف واسطه ها از طریق ایجاد شبکه گسترده ای از کامپیوترها در سراسر دنیاست که به کاربران این اجازه را می دهد تا به صورت کاملا شفاف به اطلاعات ذخیره شده در این شبکه عظیم دسترسی داشته باشند.

برهمین اساس واحد آموزش و تجهیز نیروی انسانی با رصد کردن این فناوری های نوظهور و در قالب برگزاری یک سمینار تخصصی بر آن شد تا با بهره جستن از اساتید این حوزه باعث ارتقای دانش مدیران، روسا و پژوهشگران شود و آن‌ها را با این فضای جدید نيز آشنا نماید.

این گزارش می افزاید آشنایی با اجماع، اثبات کار، سختی شبکه، فورک، آشنایی با نسل های مختلف رمز ارزها و کارکردهای بلاک چین از موضوعات مطرح شده در این سمینار بوده است.

همچنین آشنایی با عرضه اولیه سکه (ICO)، آشنایی با انواع کیف پول( wallet)، نحوه خرید و فروش رمز ارزها و آشنایی با پلتفرم های معاملات رمز ارزها از دیگر مواردی است که در آن جلسه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

موافقت نامه رفع آلودگی های زیست محیطی در منطقه ویژه اقتصادی پارس

موافقت نامه رفع آلودگی های زیست محیطی در منطقه ویژه اقتصادی پارس

 

توافق نامه انجام خدمات آزمايشگاهي و تخصصي در حوزه محيط زيست روز پنجشنبه ١٢ ارديبهشت ماه بين پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس به امضاء رسيد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت اين توافق نامه در زمينه مسايل زيست محيطي بين طرفين امضاء شد. 

دكتر توفيقي ، رييس پژوهشگاه صنعت نفت با تاكيد بر اينكه اين مجموعه پروژه هاي بسيار موثري را در پايش و آلودگي هاي آب ، هوا و خاك در دستور كار خود دارد گفت: پژوهشگاه صنعت نفت استفاده از فناوري هاي مختلف در رفع انواع آلودگي ها و شناسايي آلودگي منطقه ويژه انرژي پارس را در دستور كار خود قرار داده است.

توفيقي ادامه داد : اين توافق نامه علاوه به شناسايي آلودگي ها به توسعه دانش فني براي مواجه با رفع آلودگي ها و تعاملات  آتي خواهد پرداخت.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت