ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

تقویم آموزشی سال 1400

 • دوره های آموزشی آبان 1400 +

  مشاهده دوره ها Read More
 • لیست دوره های آموزشی پژوهشگاه صنعت نفت زمستان 1400 +

  مشاهده دوره ها Read More
 • تقویم آموزشی سال 1400 +

  دانلود تقویم آموزشی 1400 Read More
 • دور ه آموزشی مدلسازی سه بعدی چینه ای با استفاده از نرم افزار Dionisos +

  دانلود محتویات دوره Read More
 • 1

تقویم آموزشی

جهان هزاره سوم، جهانی است که با تغییرات سریع در زمینه های مختلف علمی- فرهنگی روبه رو است. آموزش های فناورانه، تحقیقاتی و نوآورانه نقش مهمی در انسجام اجتماعی، رشد اقتصادی و رقابت های جهانی ایفا می کند. تغییر نیازها، مهارت ها و شایسنگی‌های حرفه‌ای مورد نیاز از سوی جامعه، سازمانها را ملزم می کند تا به گونه ای جدید پاسخگوی این نیازها باشند در این رابطه اتفاقهایی از جمله کووید-19 تحولات جهان را دو چندان کرده بطوریکه مفاهیمی چون مدیریت منابع انسانی سبز، توسعه منابع انسانی دیجیتال و ...مطرح می گردد. از این رهگذر دانش به‌روز و بهره مندی از مهارت‌های نرم افزاری و امکانات سخت افزاری نوین کمک شایانی درعصر دیجیتال می‌نماید.

در این راستا آموزش پژوهشگاه صنعت نفت تلاش برآن دارد تا همگام با این تغییرات و روند تحولات جدید، گام بردارد بگونه ای که با بهره مندی از اساتید متبحر و بسترهای تکنولوژی تقویم آموزشی سال1400 را تدوین نموده ودر آن سعی برآن داشته تا بعنوان مرکز آموزش‌های تخصصی و راهبردی علاوه بر پاسخگویی به نیازهای آموزشی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی بتواند پیشگام در توسعه مهارتها و قابلیتهای پروزه محور حرکت نماید.بدین منظور از اوايل پاييز سال 99، مبادرت به گردآوري نيازهاي آموزشی با همكاري بخش‌هاي مختلف پژوهشگاه نمود. به موازات و همزمان با اين فعاليت‌ها ضمن نظرخواهي و تعامل با ادارات آموزش چهار شركت اصلي، كوشش گرديد دوره‌هاي مورد نياز صنعت نفت در بخش‌هاي بالادستي، پايين دستي و انرژي و محيط زيست نيز شناسايي شده و براي هر يك برنامه خاصي تدوين گردد. بدين ترتيب برنامه‌هاي پيش‌بيني شده در تقويم پيش روي مبتني بر شناخت اصولي و بررسي‌هاي كارشناسي شده مي‌باشد. در نتيجه برنامه‌هاي آموزشي مندرج در تقويم با رويكرد نگاه كاربردي و كارگاهي در سطوح مختلف مدنظر قرار گرفته. در پايان اضافه مي‌نمايد آگاهي از نقطه نظرات كارشناسانه كليه همكاران در وزارت نفت به يقين ما را در جهت ارتقاء سطح دانش تخصصي و تعالي نيروي انساني، كمك خواهد نمود.

learning pyramid

اداره آموزش و تجهيز نيروي انساني پژوهشگاه صنعت نفت با هدف توسعه سرمايه‌هاي فكري، افزايش دانش پروژه‌ها، اهداف راهبردي پژوهشگاه، بهره‌مندي از دانش تخصصي افراد دانش محور در پروژه‌ها اقدام به تدوين و بازنگري تقويم آموزشي 1400 (مشتمل بر 243 دوره و کارگاه آموزشی-تخصصی) نموده است. در پي اين بررسي تلاش بر آن بوده تا دوره‌هاي آموزشي پروژه محور و دوره‌هاي تخصصي در بخش‌هاي بالادستي و پايين دستي صنعت نفت طراحي، گرد‌آوري و در اولويت قرار گيرد كه به شرح پيوست اعلام مي‌شود.

 

 

 

Tofighi message training

بررسی دانشگاه آکسفورد نشان می دهد اقتصاد جهان در سال 2021 روندی متنفاوت در پیش خواهد گرفت و دیگر به وضعیت قبل از کرونا باز نمی گردد بنابراین شناخت تحولات کسب و کار در سال2021 می تواند به ارتقاء بینش کارآفرینان، مدیران و متخصصان کمک کند این درحالی است که با توجه به بستر تحولات ایجاد شده، همه سازمان‌های کوچک و بزرگ دنیا با چالش منابع انسانی روبه رو شده‌اند بطوریکه مدیریت منابع انسانی در سال2021 تغییر یافته و مفاهیم متفاوتی از جمله تحول دیجیتال، سرویس های اشتراک گذاری اطلاعات و منابع انسانی دیجیتال مطرح می گردد و یادگیری بعنوان ابزار قدرت نقش بسزایی ایفا میکند.در این زمینه پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به رسالت و مأموريتي كه بر عهده‌ دارد، مي‌كوشد تا بيش از پيش از يك سو در راستاي راهبردهاي كلان وزارت نفت و از سوي ديگر با نگاهي جهاني و تحول پیش روی در جهت ارتقاء و تثبيت جايگاه واقعي خود، در مسير پيشرفت قرار گيرد. لذا ايجاد فضا و جريان نوین توسعه استعدادها و توانمندی‌ها از مهمترين ابزارها جهت دستيابي به اهداف مدنظر مي‌باشد. در اين راستا واحد آموزش و تجهيز نيروي انساني پژوهشگاه صنعت نفت، ضمن بهره‌گيري از توان و دانش تخصصي مدرسين ايراني و بين‌المللي، و بهره مندی از زیرساختهای سخت افزاری و نرم افزاری به روز همگام با عصر دیجیتال سعي دارد تا ضمن برآوردن نيازهاي توسعه ای كارشناسان و كاركنان پژوهشگاه، پاسخگوي نيازهاي آموزشي و توسعه ای ساير واحدهاي صنعت نفت در سطح شركت‌هاي اصلي و تابعه در زمينه‌هاي بالادستي، پائين‌دستي و انرژي و محيط زيست نيز باشد. تقويم آموزشي پيش رو با رويكرد نیل به اهداف فوق در جهت تمركز بر دوره‌هاي تخصصي ويژه و راهبردي صنعت نفت، تدوين گرديده است. با اميد بهره‌برداري هرچه بيشتر كليه سازمان‌هاي تابعه صنعت نفت جهت دستيابي به تعالي منابع انساني.

جعفر توفیقی

 

نحوه شركت در دوره‌هاي آموزشي پژوهشگاه صنعت نفت:

علاقمندان مي‌توانند با يكي از روش‌هاي زير در دوره‌هاي آموزشي شركت نمايند:

الف: تكميل فرم ثبت‌نام و پرداخت هزينه دوره و ارسال آن به دورنگار 44739512-021 و 44739513-021

ب: ارسال نامه درخواست شركت در دوره مورد نظر به واحد آموزش و تجهيز نيروي انساني پژوهشگاه صنعت نفت. (مخصوص سازمانها و شركت‌ها)

هزينه ثبت‌نام به حساب شماره 2174569001001 (سيبا) نزد بانك ملي ايران، شعبه كارخانه ارج، كد 172 يا شماره شبا
(560170000002174569001001
IR ) به نام امورمالي پژوهشگاه صنعت نفت واريز و مشخصات پرداختي به شماره دورنگار واحد آموزش ارسال گردد.

·        توضيح 1: هزينه ثبت‌نام همكاران تابعه وزارت نفت با هماهنگي از حساب في‌مابين برداشت خواهد شد:

به همين منظور در پورتال آموزش نوع حساب في‌مابين مشخص شود.

·        توضيح 2: به اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌ها و دانشجويان تا 50% تخفيف اعطا مي‌شود.

براي مشاهده جزييات دوره‌ها مي‌توانيد به وب‌سايت پژوهشگاه به نشاني www.ripi.ir لينك واحد آموزش مراجعه نماييد.

همچنين جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 44739787-021 و 48253084-021 تماس حاصل فرماييد.

 

 

نحوه شرکت در دوره های  آموزشی
1400تقویم آموزشی بهار 1400تقویم آموزشی تابستان 1400تقویم آموزشی پاییز 1400تقویم آموزشی زمستان

  فهرست توانمندیها

  فهرست موضوعی برنامه های آموزشی

  شناسنامه دوره های آموزشی 1400

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت