EN

آغاز به کار فاز عملیاتی انستیتو فرآورش گاز

رییس پردیس پایین دستی و انستیتو فرآورش گاز پژوهشگاه صنعت نفت، در مراسم افتتاحیه این انستیتو با بیان این‌که از دو سال پیش راه‌اندازی انستیتوهای تخصصی در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در بخش پایین‌دست صنعت نفت در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است گفت: شرکت ملی گاز در این زمینه سه قرارداد پژوهشی امضا کرده و انستیتو فرآورش گاز در فاز نخست اجرای یکی از این قراردادها افتتاح شده است و بر مبنای آن، در چند سال آینده شاهد دستیابی به فناوری‌هایی مرتبط با صنعت گاز خواهیم بود.

زمانیان با تاکید بر اینکه راه اندازی این انستیتو بر اساس قرار داد همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت با شرکت ملی گاز صورت گرفته، افزود: این قرار داد 5 ساله است که فاز اول آن به اتمام رسیده و ادامه کار از ابتدای سال 97 اجرایی خواهد شد و بخشی از تجهیزات مورد نیاز این انستیتو از طریق امکانات پژوهشگاه و بخشی دیگر نیز با خریداری تامین خواهد شد.

زمانیان تصریح کرد: انستیتو فرآورش گاز بر اساس نقشه راه و برنامه جامع تحقیقاتی تدوین شده راه اندازی شده است و یکی از اهداف آن، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی از طریق کاهش ارسال گاز به فلرها است تا بتوانیم آلاینده‌های این حوزه را به حداقل برسانیم.

دکتر زمانیان در اشاره به دیگر دستاوردهای مهم پردیس پایین دستی، به تولید حلال پارسی سول اشاره کرد و افزود: هم اکنون دو سال از بهره برداری از این حلال در پالایشگاه گاز مسجد سلیمان می گذرد و از ابتدای سال جاری نیز در پالایشگاه گاز ایلام بارگذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support